Publi Readers
All about truth & reality in surrounding & in universe.

ड्राइपोर्ट चैक मा ट्राफिक प्रहरीको असुली धन्दा कायमै

73

नितेश कर्ण

पर्सा २१ कार्तिक ।

पर्सामा ट्राफिक प्रहरीले सवारी साधन चेकजाँचको नाममा अवैध रकम असुली गरिरहेको पाइएको छ । विरगंजको ड्राइपोर्ट,  चौकस्थित ट्राफिक प्रहरीका प्रहरी सहायक निरीक्षक वीरबहादुर यादवको कमाण्डमा खटिएको प्रहरी टोलीले सवारी साधन चेकजाँचको नाममा रसिदनै नकाटी अवैध रकम असुल्ने गरेको पाइएको हो ।

ट्राफिक प्रहरीले सवारी साधन चेकजाँचमा सर्वसाधारणलाई अनावश्यक दु:ख दिने र हप्ता तथा महिनावारी तिर्ने ठूलो सवारी साधनसँग अवैध रकम असुल्ने गरेको भारतीय सवारीका एक चालकले आरोप लगाए । उनले भने, ‘महिना नबित्दै ट्राफिकलाई रकम नदिए चेकजाँचको क्रममा सबै कागजपत्र हुँदा पनि दु:ख दिने मनसायले गाडीलाई घण्टौँ सडकमा रोकिदिन्छन् ।’

ड्राइपोर्टमा तीन पाङ्ग्रे अटोदेखि मालवाहक ट्रक व्यवसायीसँग प्रति सवारी साधन महिनाको १ हजार देखि ३ हजारसम्म महिनावारीकै रुपमा अवैध रकम असुली गर्ने गरेको नाम नखोल्ने सर्तमा एक ट्रक व्यवसायीले बताएका छन् ।

यता, जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यलय पर्सा वीरगञ्जका प्रहरी निरीक्षक भाष्कर खतिवडाले भने यसको विषयमा तपाईं ड्राइपोर्ट नै गएर बुझ्नुस म व्यस्त छु भनेर जवाब फर्काए । पछि आफै फोन गरेर कार्यालयमा आउनु बसेर कुरा गरौं प्रहरी निरीक्षक खतिवडाले भने । पर्सामा दिनहुँ ठूलो संख्यामा सानादेखि ठूला गाडीहरु क्षमताभन्दा बढी लोड गरी हिँड्ने गरेको भए पनि रकम दिए पछि उनीहरुलाई ट्राफिकले छाड्ने गरेको चालकहरूको आरोप छ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.